Çarşamba, Temmuz 17, 2024

BtcTurk hack’lendi! Borsadan ilk açıklama geldi

en çok okunanlar

Kripto para borsası BtcTurk siber saldırıya uğradı. Borsada alım satım işlemleri durduruldu.

BtcTurk’un resmi web sitesi tarafından yapılan açıklamada, “Ekiplerimiz 22 Haziran 2024 tarihinde kontrol dışı çekimler yapılmasına sebep olan bir siber saldırı yaşandığını tespit etmiştir” ifadeleri yer aldı.

Borsa tarafından yapılan açıklamada siber saldırıdan “sadece 10 adet kripto paranın sıcak cüzdanlarındaki bakiyelerin bir kısmının etkilendiği” belirtildi. “Varlıkların çok büyük bir kısmının tutulduğu soğuk cüzdanlarımız güvendedir” ifadesinin yer aldığı açıklamada söz konusu 10 adet kripto paranın cinsine ilişkin bilgi paylaşılmadı.

Açıklamada, “BtcTurk’ün finansal gücü bu saldırıdan etkilenen tutarlarının çok üstünde olup, kullanıcı varlıkları bu kayıplardan etkilenmeyecektir” vurgusu yapılırken, resmi makamlarla iletişime geçildiği de aktarıldı.

Öte yandan, “kripto dedektifi” olarak bilinen ZachXBT, BtcTurk’un uğradığı siber saldırıya ilişkin bir iddia ortaya attı. ZachXBT aynı gün içerisinde gerçekleştirilen 54 milyon dolarlık AVAX transferinin saldırıyla ilişkili olabileceğini iddia etti.

Bu makale yatırım tavsiyesi veya önerisi içermemektedir. Her yatırım ve alım satım hareketi risk içerir ve okuyucular karar verirken kendi araştırmalarını yapmalıdır.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img
en son okunanlar

CHP’den 12 bin 500 liralık emekli maaşı eleştirisi: 3,7 milyon emekli sefalete mahkum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, AK Parti'nin en düşük emekli maaşını 10 bin liradan 12 bin 500 liraya çıkarmasına tepki gösterdi. Bu rakamın, açlık sınırının yüzde 66'sına denk geldiğini aktaran Taşcıer, emeklilerin temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını ifade etti.
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img