Çarşamba, Temmuz 17, 2024

‘Ezberci eğitim yerini yapay zekaya bırakıyor’

en çok okunanlar

Üniversite sınavına hazırlanan öğrenciler için tasarladıkları kamp setindeki animasyonları günde 1 saat izlemeleriyle tüm edebiyat konularını hafızalarına kodlayıp bir daha unutmamalarını sağladıklarını belirten Kıvanç Özel, öğrenme metotlarına dair şu bilgileri paylaştı:

“Amerika’daki tıp ve hukuk öğrencilerinin sınava hazırlanırken kullandığı öğrenme yöntemlerini, sözel ve eşit ağırlık öğrencileri için ülkemize getirdik. yüzde 100 başarı garantili eğitim kampımızı satın alan öğrencilerin bir kısmı, elbette sınava bu kadar kısa bir zaman diliminde hazırlanmalarından dolayı ‘soruları nasıl yetiştireceğiz?’ gibi kaygılar yaşıyor. Onların kaygılarını kontrol altına almaları ve çalışmaya motive olmaları için de çeşitli hediyeler sunuyoruz. Soruları 5 saniyede çözmelerini sağlayan ‘5 Saniye Sihri’ni, netlerini artırmalarına olanak tanıyan yapay zekayla oluşturduğumuz deneme kitapçıklarını, hızlı öğrenme tekniklerini anlattığımız ‘Öğrenme Teknikleri’ isimli kitabımızı ediyoruz.”

“ÖĞRENCİLERİMİZİN YÜZDE 95’İ EĞİTİMDEKİ BİLGİLERİ KALICI OLARAK HAFIZALARINDA TUTABİLİYOR”

2014 yılından bu yana 100 bin öğrenciye hizmet verdiklerini söyleyen Özel, “Animasyonlarımızda Zihnin görsel becerilerini kullanıp bilgiyi haritalandırarak öğrenmeyi sağlayan Hafıza Sarayı (Loci) tekniği, bilgilerin kodlanarak öğrenilmesini mümkün kılan MneMonik yönteminin yanı sıra benzetme, hikayeleme, ilişkilendirme gibi seçili 5 teknik kullanıyoruz. Tekniklerimizle hazırladığımız eğitim ve testlerimizle öğrencilerin başarının merdivenlerini hızla çıkmalarına olanak tanıyoruz. Dersleri sıkılarak değil, eğlenerek öğrenmelerini sağlıyoruz. Animasyonla eğitimi seyreden öğrenciler, sıkılmadan daha aktif bir şekilde derslere adapte olabiliyorlar. Bugüne kadar eğitim içeriklerimizi satın alan öğrencilerin %95’i eğitimdeki bilgileri kalıcı olarak hafızalarında tutabiliyor” dedi.

Özel, “Animasyon, hafıza tekniklerinde çok kritik bir yöntem olarak konumlanıyor. Yapay zeka desteğiyle oluşturduğumuz içeriklerden faydalanan öğrencilerin başarısı da bu durumu doğruluyor. Başarımızın temelinde analiz edilmiş ders konularıyla hazırlanmış, animasyon ve hafıza teknikleri kullanılmış eğitimimiz sayesinde; öğrencilerin dersleri kolay bir şekilde öğrenip özgüvenlerini artırması bulunuyor. 3 boyutlu animasyon içeriklerimize yapay zeka ve son teknolojiyi entegre ederek öğrencilerin derslerini kolayca, keyifli bir şekilde öğrenmesini desteklemeye devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img
en son okunanlar

CHP’den 12 bin 500 liralık emekli maaşı eleştirisi: 3,7 milyon emekli sefalete mahkum

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gamze Taşcıer, AK Parti'nin en düşük emekli maaşını 10 bin liradan 12 bin 500 liraya çıkarmasına tepki gösterdi. Bu rakamın, açlık sınırının yüzde 66'sına denk geldiğini aktaran Taşcıer, emeklilerin temel ihtiyaçlarını karşılayamadığını ifade etti.
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img