Pazartesi, Haziran 17, 2024

Özgür Özel: Cumhurbaşkanı Erdoğan’la gelecek hafta görüşeceğiz

en çok okunanlar

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile gelecek hafta görüşeceklerini belirterek görüşme saatinin yarın belli olacağını söyledi.

Özel, Anayasa Mahkemesi Başkanı Kadir Özkaya’yı ziyareti sonrasında basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Özel, Erdoğan ile görüşmesinin tarihini de açıkladı.

“YARIN AÇIKLAYACAĞIZ”

Özgür Özel’in konuşmasından öne çıkanlar şu şekilde:

“Erdoğan’la görüşme tarihimiz gelecek hafta içerisinde olacağı kesinleşti. Yarın gününü ve saatini paylaşma imkanımız olacak. Bu önemli bir görüşme, ben siyasette herkesin herkesle görüşmesini savunuyorum. Normalleşme dediğimiz bir dönem.

ERDOĞAN – AKŞENER GÖRÜŞMESİ

Ben Meral Akşener’i bayramda aradım. Bunlar insani şeyler. İnsani duygularını kaybeden siyasetçilerin memlekete kazandıracağı hiçbir şey yok. Umarım her iki tarafın da memnun ayrıldığı bir temas gerçekleşiyordur. Biz de dikkatle takip ediyoruz.

“ANAYASA MAHKEMESİ’NİN ÜZERİNE TİTİZLENİYORUZ”

Biz CHP olarak da kurumsal olarak da Anayasa Mahkemesi’nin üzerine titizleniyoruz.

Bazı uygulanan kararların, terk edilen geleneklerin yeni uygulamaların ve bazı süreçlerin ne getirdiğini ne götürdüğünü neleri olumlu, olumsuz etkilediğini siyasetçinin gözetmesi gereken standartları tutturarak bağımsız olması gereken bu kurumun başkanıyla konuştuk.

Ayrıntılar geliyor…

- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img
en son okunanlar

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Bayramda bu araçlara trafiğe çıkış yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, Trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla bazı araçların 14 Haziran saat 06.00'dan, 16 Haziran saat 05.00'e kadar trafiğe çıkmalarını yasakladı.
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img