Pazartesi, Haziran 17, 2024

Bingöl’de binlerce kişi Gazze için yürüdü

en çok okunanlar

Bingöl’de İsrail’in Gazze’yi işgali ve uyguladığı zulmü protesto etmek amacıyla gönüllü STK platformları tarafından yürüyüş düzenlendi.

“Bingöl Gazze Barış Programı” etkinliği çerçevesinde binlerce kişi, Genç Caddesi Ulu Camii önünde toplandı.

Ellerinde Filistin bayraklarıyla yürüyüşe geçen yaklaşık 15 bin kişi, 6 kilometre boyunca yürüyerek kent parka vardı.

Burada toplanan kalabalık Filistin ve Gazze’de hayatını kaybedenler için namaz kıldı. Ardından basın açıklaması düzenlendi.

Gazze’ye destek yürüyüşüne katılan Hamas yetkililerinden Talal Nassar, “İşgal ile aramızdaki bu mücadelenin özetini bir nesil mücadelesi olarak belirtmemiz gerekir. Nasıl ki Selahaddin Eyyübi Filistin’i özgürleştirirken bir özgürlük nesli yetiştirilirken bugün bize de düşen bu nesli yetiştirmektir. Şeyh Ahmed Yasin bugün özgürlüğe katılan bu mücahitleri bu özgür ruhla tamamıyla Kur’an-ı Kerim ile alakası iyi olan Hz. Peygamber’i sünnetine bağlı bir şekilde yetiştirdi. O yüzden hepiniz görünüyorsunuz, cihat meydanında tüm sıkıntılara rağmen Allah’a hamd eksik olmuyor. Ve onlar bu şekilde Ahmedi Yasin’in yetiştirmiş bir nesil olarak bunları gösteriyorlar. O zaman bizim de Selahaddin’in yetiştirdiği gibi bir nesil yetiştirmemiz lazım. Çünkü bizimle işgal güçleri arasındaki terör devleti arasındaki savaş aslında bir nesil savaşıdır. Kendi neslimizi İslam dünyasında devam eden bu tür hareketleri işgalleri ortadan kaldıracak bir nesli yetiştirmekle sağlayabiliriz” dedi.

Yürüyüşe katılan vatandaşlardan Reşat Çınar, “Bugün burada Gazze için çok büyük bir yürüyüş oldu. Yaklaşık 15-20 bin gibi bir katılım oldu. Biz de Bingöl’den Gazze’ye selamlarımızı göndermiş olduk. Dualarımızı göndermiş olduk. Tabii ki de bu belki de yeterli değildir ama biz de elimizden geldiğince en iyi şekilde yapmaya çalıştık” şeklinde konuştu.

Etkinlik yarın sabah namazına kadar devam edecek. Gece boyunca vatandaşlar parkta çadırlar kurarak Filistin ve Gazze’ye destek olacak. 

KAYNAK: İHA
- Advertisement -spot_img

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

- Advertisement -spot_img
en son okunanlar

İçişleri Bakanlığı duyurdu: Bayramda bu araçlara trafiğe çıkış yasaklandı

İçişleri Bakanlığı, Trafik yoğunluğunun olumsuz etkilerinin en aza indirilmesi amacıyla bazı araçların 14 Haziran saat 06.00'dan, 16 Haziran saat 05.00'e kadar trafiğe çıkmalarını yasakladı.
- Advertisement -spot_img

More Articles Like This

- Advertisement -spot_img