Sivilceye Neden Olan 7 Yiyecek

0
48
sivilce
www.nhmag.net

Sivilceye Neden Olan 7 Yiyecek Sivilceler oldukça can sıkıcı olabilir. Farkına bile varmayabilirsiniz, ancak en sevdiğiniz yiyecekler yüzünüzün dört bir yanındaki sivilcelerin sebebi olabilir. Evet, doğru okudunuz. Bazı gıdaların tüketilmesi vücudun yarardan çok zarar verebilir. Sağlıksız gıdalardan oluşan bir diyet sivilceye büyük oranda neden olabilir. Akne vücutta çok fazla yağ (sebum) salgılarından kaynaklanır. Genetik, stres, sıcak ve nemli hava ve hatta yağ bazlı makyajdan da kaynaklanabilir. Akne, düzgün bakılmadığında yüzde yaralara da yol açabilir. Bu istenmeyen sivilceleri önlemek için, sadece biraz diyet yapmanız gerekir. Sivilce içermeyen bir cilt elde etmek için kaçınmanız gereken gıdaların bir listesi.

Sivilceye Neden Olan 7 Yiyecek
1. Süt ve Süt Ürünleri:
Temel bilgilerle başlayalım. Vücudumuz ve sindirim sistemimiz için son derece sağlıklı olduğu varsayılarak her gün süt içiyoruz. Bununla birlikte, bu bütün halinde doğru olmayabilir. Sütün fazla olması vücudun bir çok insülin üretmesine neden olabilir ve dolayısıyla insülinojenik olarak kabul edilir. Süt ayrıca hormon yoğun iletim sistemine neden olabilir ve hormonlar doğrudan akne ile bağlantılıdır. Akne istemiyorsanız, süt ve süt ürünlerinin fazla tüketilmemelidir.

2. Ekmek
Ekmeğin içerdiği glüten sadece ince bağırsağa zarar vermekle kalmaz, aynı zamanda vücuttaki iltihaplanmayı da arttırır. Tüketimi vücudunuzdaki antioksidanları da tüketebilir. Ekmeğinizi bırakmanız, günlük diyetiniz ve vücudunuz için oldukça faydalı olabilir.

3. Ispanak
Ispanak genellikle insanlara sağlıklı ve daha net bir cilt için önerilir. Bununla birlikte, fazla miktarda ıspanak tüketmeniz, yüzünüzde istenmeyen değişimlere neden olabilir. Bunun nedeni, ıspanakta iri doz iyot içerdiği için başlıca sebeplerden biridir.

4. Kızarmış yiyecekler
Yağlı fast foodlar sivilce oluşumunu ciddi derecede hızlandırır. İşlenmiş kızartılmış gıdalarda bulunan yağ cildinizi sağlıksız gibi gösterebilir ve aşırı yağ birikimine neden olabilir.

5. Alkol
Alkol sadece iltihaplanmayı tetikleyemez, aynı zamanda vücudun testosteron veya östrojen seviyelerinde bir dengesizliğe neden olabilir. Aşırı alkol alımı sizi çinko eksikliği riskine sokabilir ve çinko, akne karşısında bir savaşçı olarak düşünülür.

6. Kafein
Akneye neden olmasının yanı sıra, kafein de cildin her tarafına yayma eğilimindedir. Daha net bir cilde sahip olmak isterseniz, kahveyi ya da kafein içeren başka herhangi bir şeyi içmekten kaçınmanız gerekir.

7. Baharatlı yiyecekler
Aşırı miktarda baharatlı yiyecekler, sindirim sisteminde iltihaba neden olarak sindirim sistemine büyük ölçüde zarar verebilir. Baharat katsayısı yüksek olan gıdalara dalmak deride akne ile sonuçlanabilir.

Bu nedenle, günlük diyetinizde bu değişiklikleri yapın ve her an gerçekleşmesi muhtemel rahatsız edici sürprizlerden kurtulun.

www.nhmag.net sitesinden alınmıştır

Sivilceye Neden Olan 7 Yiyecek

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here