İstanbul’un Ünlü Kabadayıları

1
129
ağrılı emrah canbay
ağrılı emrah canbay

Ağrılı Emrah Canbay Kimdir?

ağrılı emrah canbay
ağrılı emrah canbay

Emrah Canbay (Emrullah Canbay) Müteahhit bir baba ile ev hanımı bir annenin oğludur. Ağrı Patnos’ta doğdu, 8 erkek 2 kız on kardeşler. Çocukluk dönemini Ağrı’da geçiren Emrah Canbay, müteahhit olan babasının işleri dolayısıyla 14 yaşında İstanbul’a geldi. Bir süre babasına yardım eden Emrah Canbay gençlik döneminde Beyoğlu Tarlabaşı’yla tanıştı.

Haksızlığa gelemeyen karakteri onun kısa sürede İstanbul’un isim yapmış kabadayıları arasında saygı görmesini sağladı. Ağrılı Emrah Canbay‘ın adı haksızlığa uğrayan, ezilen insanlar arasında bir efsane oldu.

ağrılı emrah canbay
ağrılı emrah canbay

Agresif karakteri sebebiyle hayatının değişik dönemlerinde cezaevlerinde yattı. 1996 yılında tartıştığı kişilerce barışmak bahanesiyle çağırıldığı mekanda başına gelen olaylar Emrah Canbay‘ın hayatının da dönüm noktası oldu. Tuzağa düşürülmek istenen Emrah Canbay silahların çekildiği olayda ardında 2 ölü ve çok sayıda yaralı bırakırken kendisi de başına ve göğsüne aldığı kurşunlarla ağır yaralandı.

İyileştikten sonra namı iyice yayılan Emrah Canbay her zaman ezilenlerden yana oldu. Hayatı boyunca uyuşturucu ve hırsızlıklarla mücadele etti. Kapısına gelenleri asla boş çevirmemesi fakir ve düşkünlerin koruyucusu olması Emrah Canbay‘ı İstanbul’da efsane yaptı.

ağrılı emrah canbay
ağrılı emrah canbay

Sami Hoştan ile ortaklık yaparak kulüp ve casino işlerine girmesi yeraltı dünyasında da saygın bir yer edinmesine sebep oldu. Ağrılı Emrah Canbay şu sıralar yurtdışında yaşamakta ve işlerini Kardeşi Emin Canbay yürütmektedir. Emin Canbay da ağabeyi Emrah Canbay gibi yardımsever kişiliğiyle camianın sevilen isimlerdendir.

ağrılı emrah canbay
ağrılı emrah canbay

1 Yorum

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here