Halkbank sıfır faiz ile 6 ay ödemesiz 225 bin TL’ye kadar kredi veriyor! Kredi başvuru şartları

0
328

Halkbank’tan sıfır faiz oranı ile 225 bin TL’ye kadar kredi fırsatı! Faizlerin yükselmesi ile birlikte ekonomik daralmaya yaşan vatandaş ve işletme sahipleri düşük faiz oranları ile kredi veren bankaların kapısını çalarak ekonomik sıkıntılarını aşmaya yolunu tercih ediyor. Halkbank ise kadın girişimcilere özel 225 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi finansman desteği sağlıyor. Kredi 6 ay ödemesiz olarak en fazla 36 aya varan eşit taksitler şeklinde kullandırılıyor. Peki Halkbank sıfır faizli kredi avantajından kimler yararlanabilir? İşte merak edilen tüm soruların cevapları…

Kadın Girişimci Kredisi İlk defa iş kuracak ya da işini kurmuş kadın girişimcilerin finansmana erişimlerinin kolaylaştırılması, cesaretlendirilmesi ve teşvik edilmesi amacıyla sunulan sıfır faizli kredi paketidir.

Halkbank Sıfır faizli Kadın Girişimci Kredisi’ne Halkbank şubeleri aracılığı ile kolaylıkla başvuruda bulunabilirsiniz.

Halkbank Sıfır faizli Kadın Girişimci Kredisi başvuru şartları bankanın resmi internet sitesi üzerinden duyuruldu. İşte başvuru şartları;

  1. “3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu” kapsamında, kredi başvuru tarihi itibarıyla en az 1 yıllık ustalık belgesine sahip olanlar.

  2. Ustalık belgesiyle ilgili meslek kolunda, son 1 yıl içinde kendi adına işletme kurduğunu belgeleyen girişimci esnaf ve sanatkârlar.

  3. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni bitirenler.

  4. KOSGEB tarafından onaylanan projelerini bankamıza sunan, kredi başvuru tarihi itibarıyla 30 yaşını tamamlamamış olan genç girişimci esnaf ve sanatkârlar.

  • Azami kredi limiti, işini kurmuş kadın girişimciler için 100 bin TL, yeni iş kuran ve işletme yaşı 6 ayı geçmeyen kadın girişimciler için 50 bin TL’dir.

  • Kredi vadesi; 6 ay anapara ödemesiz dönem olmak üzere azami 36 aydır.

  • Kredi, aylık eşit taksitli olarak kullandırılacaktır.

  • Ödemesiz dönem faizleri 3’er ayda bir tahsil edilecektir.

  • Kredi vadesi boyunca Kadın Girişimcilerden havale ve EFT işlemlerinden ücret alınmayacaktır.

  • Kadın Girişimcilere mevcut kredi limitleri kapsamında asgari 5 bin TL KMH ve asgari 5 bin TL Ticari Kredi Kartı (Paraf KOBİ Kart/Paraf Business Kart/Paraf Esnaf Kart) limiti tanımlanmaktadır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here