Kapalı Maraş 46 yıl sonra yeniden açılıyor!

0
260

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, KKTC Başbakanı Ersin Tatar ile birlikte Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Su Temin Projesi Boru Hattı Onarımını Müteakip Su Verme Töreni’ne katıldı.

KKTC Başbakanı Ersin Tatar burada yaptığı açıklamada “Maraş tartışmasız bir şekilde KKTC sınırları içerisindedir. Rum tarafı barış ve refahı hiçbir zaman istemedi, biz 2019 yılında hükümete geldiğimizde halkımıza verdiğimiz sözlerden biri de Maraş’ın tekrardan açılması idi. Ve ilk somut adımı atıyoruz, kıyı bölgesini halkımızın istifadesine sunmak için çalışmalarımızı başlatıyoruz. Perşembe gününden itibaren Kapalı Maraş halkımızın istifadesine sunulacaktır. Maraş’ta attığımız bu geri dönülmez adımın KKTC’ye ve tüm hemşehrilerimize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ise; “Bu güzel gelişme için gerek Sayın Tatar’ı ve tüm Kıbrıs halkını tebrik ediyorum. Kıbrıs Türklerinin adadaki beş asırlık varlığını ortadan kaldırmaya yönelik saldırıların arttığı bir dönemde bu gelişmenin yaşanması da anlamlıdır. Biliyoruz, birçok yerleri de rahatsız edecektir, bugüne kadar hep Kıbrıs’taki Türkler sabretti. Biz sabrettik ve bu sabrın karşılığını ne yazık ki alamadık.”

AYRINTILAR GELİYOR…

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here