Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği

0
631

Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği… Bebeklerin sağlık değerlerinin hem anne sütü alarak hem de ek besinler ile bir arada götürülmesi daha kusursuz bir beslenme sisteminin ortaya çıkmasını sağlamaktadır. Belirli bir zaman aralığından sonra anne sütünün tek başına yeterli olmayacağını bilmelisiniz.

Yazı İçeriği

  • Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği
  • Bebeklerde Vitamin ve Enzim Eksikliği
  • Bebeklerde Vitamin Eksiklikleri

Bebeklerde Cilt Sorunları ve Vitamin Eksikliği

Bebeklerde cilt kuruluğu gibi sorunlardan muzdaripseniz çocuğunuzun yeteri miktarda sıvı ya da direkt olarak su tüketmediğinin altı çizilmelidir. Bebeklerde cilt sorunları beslenme ile yakından ilişkilidir. Bunun yanı sıra ciltte meydana gelen lekelerin çevresel olabileceğini de unutmamalısınız. Çevresel lekeler de güneş korumasının ihmal edilmesi ile meydana gelebilmektedir.

Bebeklerde Vitamin ve Enzim Eksikliği

Bebeklerde ck değeri konusunda meydana gelen eksikliklerin ciddi kas hastalıklarının habercisi olabileceğini unutmamalısınız. Bu enzim değerinin ne çok yüksek ne de çok düşük çıkması gerekmektedir. Referans aralığı tıbbi otoriteler tarafından 0-25 U/L olarak belirlenmiştir.

Kaslarda halsizlik ve beyin fonksiyonlarında aksamaların meydana gelmesine sebebiyet veren bu değer aralığı kapsamında anne babaların çok dikkatli olmaları gerekmektedir.

Bebeklerin kreatin kinaz değerlerine bakıldığı zaman herhangi bir aksaklık olursa kaslarda ve genel beden reflekslerinde farklılıklar meydana gelebilmektedir. Tedavi de tam da bu aşamada karşımıza çıkmaktadır. Bu hastalıkta da önemli olan aşamanın erken teşhis olduğunu unutmamalısınız.

Bebeklerde Vitamin Eksiklikleri

Bebeklerde d vitamini eksikliği bebeklerin hem gelişimlerinde hem de psikolojik olarak durumlarında sıkıntılar meydana getirebilmektedir. Bu eksiklikleri ortadan kaldırabilmek için uzmanların verdiği ek besinler alınabilir. Aynı durum bebeklerde demir ilacı kullanımı için de geçerlidir. Bu ilaçlar da yalnızca uzmanınızın tavsiyesi ile uygulanmalıdır.

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here