KRALİÇE II. ELIZABETH’İN GÜZELLİK KOLEKSİYONUNA SAHİP OLABİLİRSİNİZ!

0
331

İngiltere Kraliyet Ailesinin tahtta en uzun süre kalan hükümdarı olan Kraliçe II. Elizabeth, 68 yıldır etkinliklere, davetlere ve kutlamalara katılıyor. Neon trendini herkesten çok daha önce giymeye başlayan Kraliçe, belki de moda sektörünün en belirleyici dönemlerine şahit oldu! Kraliyet kuralları çerçevesinde stilini ve makyaj seçimlerini şekillendirse de Kraliçe II. Elizabeth’in hepimizden daha uzun bir deneyime sahip olduğunu itiraf etmeliyiz. Yeni makyaj ve cilt bakım ürünleri alışverişi yaparken emin olmak için birçok yorum okuyoruz ve araştırma yapıyoruz. Peki tüm ürünlerini 50 yılı aşkın bir süredir kullanan Kraliçe II. Elizabeth’e sormaya ne dersiniz? Makyaj ve cilt bakım ürünlerinde oldukça istikrarlı olan Kraliçe’nin yıllardır usanmadan aynı ürünleri kullandığı biliniyor. 68 senedir hükümdar olan birinin değişmeyen seçimlerine güvenmeyi seçiyoruz!

Geçtiğimiz aylarda 94. Yaşını kutlayan Kraliçe II. Elizabeth’in cilt bakım rutini bilinmese de İngiliz Kraliyet Ailesinin resmi ‘Kraliyet Garantisi’ arasında yer alan markalar arasında birçok güzellik ve bakım markası yer alıyor. Hem bütçe dostu hem de kullanışlı olan bu markaların uzun bir süredir Kraliçe’nin güzellik dolabını şekillendirdiği söyleniyor. Windsor evine tedarikte bulunan ‘Kraliyet Garantisi’ markaları bizzat Kraliçe ve ailesi tarafından tavsiye ediliyor. 

Güzellik koleksiyonunuza bir ‘Kraliyet’ güncellemesi yapmaya hazırsanız, Kraliçe II. Elizabeth’in vazgeçemediği ürünleri fotogaleride inceleyebilirsiniz…

1

Even Matte Mineralli Pudra, £28 clarins.co.uk

1953’teki taç giyme töreninde Fransız güzellik markası Clarins’den elbisesine uyan bir ruj rengi isteyen Kraliçe II. Elizabeth, o günden beri markanın ürünlerini kullanıyor. Clarins’in ‘Ever Matte Mineral Powder Compact’ pudrasının ‘Transparent Fair’ tonunu tercih eden Kraliçe, aynı zamanda Clarins’in el ve tırnak bakım kremlerini de kullanıyor. 

Getty Images

2

El ve Tırnak Bakım Kremi, £23 CLARINS clarins.co.uk

Sarayda asla tükenmesine izin verilmediği söylenen bu krem, Kraliçe’nin manikür rutininin olmazsa olmazları arasında.

Getty Images

3

Eight Hour Cream Skin Protectant Onarıcı Krem, 263 TL ELIZABETH ARDEN boyner.com.tr

55 seneyi aşkın bir süredir ‘Kraliyet Garantisi’ markaları arasında yer alan Elizabeth Arden, Kraliçe’nin favori markaları arasında. Elizabeth Arden’in kremlerini tercih eden Kraliçe, cilt yumuşaklığını bu krem ile sağlıyor. 

Getty Images

4

Beautiful Colour Nemlendirici Ruj, Wildberry, $26.50 ELIZABETH ARDEN elizabetharden.com

Elizabeth Arden’in bakım ürünlerinin yanı sıra makyaj ürünlerini de seven Kraliçe, genelde furya pembe tonlarını tercih ediyor. Kraliçe’nin tam olarak hangi tonunu kullanıldığı bilinmese de etkinliklere katıldığında sürdüğü ruj renginin ‘Wildberry’ olduğu tahmin ediliyor. 

Getty Images

5

İngiliz Lavanta Sabunu, €6 YARDLEY amazon.co.uk

Sarayda stoklandığı söylenen bu sabun, Kraliçe’nin en sevdiği kokulardan biri. 1770’ten beri parfüm ve sabun üreten Yardley, 17. Yüzyılın ortasında Kral I. Charles’dan Londra’daki tüm sabunlar için bir ‘Kraliyet Garantisi’ aldı. Şimdiki dönemde Londra’daki tüm sabunları üretmese de Yardley, Kraliyet Ailesinin hala tercihleri arasında. Windsor Sarayında kalan misafirlere de Yardley ürünleri verildiği söyleniyor. 

Getty Images

6

White Rose Parfüm, €98 FLORIS florislondon.com

Bir Kraliçe gibi kokmak isterseniz Floris London’un ‘Beyaz Gül’ parfümünü deneyebilirsiniz. ‘Kraliyet Garantisi’ markaları arasında olan Floris, Kraliçe’nin hangi parfüm kokusunu kullandığını paylaşmasa da Kraliçe II. Elizabeth’in en sevdiği çiçeklerin karanfil çiçeği olduğu söyleniyor. Floris’in ‘Beyaz Gül’ parfümünde ise oldukça belirgin karanfil notalarının olması Kraliçe II. Elizabeth’in parfümünün bu olduğunu gösteriyor!

Getty Images

7

Ballet Slippers Oje, $9 ESSIE essie.com

Kraliçe II. Elizabeth’i eldivensiz görmek pek mümkün değil… Ancak Kraliçe II. Elizabeth’in yıllardır vazgeçmediği oje tonunun Essie’nin ‘Ballet Slippers’ açık pembe rengi olduğu biliniyor. Tırnaklara hafif bir ışıltı katan bu oje tonunun 1989’da Kraliçe’nin stilisti tarafından markanın kurucusu Essie Weingarten tarafından sipariş edildiği söyleniyor. Bu rengi kullandıktan sonra vazgeçemeyen Kraliçe, hala aynı ojeyi kullanmaya devam ediyor!

Getty Images

8

Limon ve Neroli Sabunu, BRONNLEY ENGLAND £10 amazon.com

1943’te Kral VI. George tarafından ‘Kraliyet Garantisi’ markaları arasına alınan Bronnley, Kraliçe II. Elizabeth’in de tercihleri arasında. 

Getty Images

9

Delicious Ravent ve Gül Duş Jeli, €25 MOLTON BROWN moltonbrown.eu

‘Kraliyet Garantisi’ markaları arasında yer alan Molton Brown’un Kraliçe’nin tüm banyo ve tuvalet ürünlerini tedarik ettiği biliniyor. 

Getty Images

10

Oval Cherry Wood Tarak, $82 KENT amazon.com

Dünyanın en eski tarak ve fırça üreticisi olan Kent, Kraliçe II. Elizabeth ile beraber İngiliz Kraliyet Ailesinin dokuz hükümdarı boyunca ‘Kraliyet Garantisi’ markaları arasında yer aldı.

Getty Images

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here